Değerli Üyelerimiz,

Bilindiği üzere, derneğimizin yeni yönetim kurulu olarak dokuz aydır görev yapmaktayız. Bu süreçte başta Çevre ve Şehircilik Bakanlığındaki üyelerimizin birikmiş borçlarının yapılandırılması ve dernek bütçemize herhangi bir yük getirmeden yılbaşı promosyonlarının üyelerimize ulaştırılması gibi çalışmalara öncelik verdik.

Özellikle son dönemde birtakım zorluklarla boğuşmakta olan derneğimizi yeniden güçlü bir altyapıya kavuşturmak ve hem üyelerimize, hem de yapmış olduğumuz kamu hizmetlerine en iyi şekilde katkı sağlamak için yönetimi devraldığımız günden bugüne sessizce; ancak büyük bir azim ve titizlikle çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Bu çerçevede, öncelikle üyelerimizin kişisel ve profesyonel gelişimlerinin arttırılması amacıyla yıllık eğitim faaliyetlerinin düzenlenmesi için Çevre ve Orman Uzmanları Derneği Eğitim Komisyonu kurulmuştur. Yönetim Kurulu ve Komisyon tarafından Bakanlıkların üst yönetimleri ile görüşmeler yapılarak görüş alışverişinde bulunulmakta ve idari süreçler üzerinde çalışılmaktadır.

Bununla birlikte, Derneğimizin girişimleri ve ev sahipliği ile Başbakanlık, AB, Hazine, Maliye Uzmanları Dernek Başkanları ve temsilcileri ile 28 Mart 2018 tarihinde bir araya gelinerek uzmanlık müessesesinin genel durumu değerlendirilmiş, 10 Mayıs 2018 tarihinde Ankara’da düzenlenmesi planlanan “Kariyer Uzmanlığının Dünü, Bugünü ve Yarını” konulu çalıştay ve bu hususta yapılabilecek çalışmalar ele alınmıştır. Söz konusu çalıştayda seçimlerden sonraki süreçte değişiklik yapılması öngörülen 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nda uzmanlık müessesinin ne şekilde yer alacağına ilişkin derneklerin bütünleşerek ses getirici adımlar atması amaçlanmaktadır.

Ülkemizde seçim sürecine girdiğimiz bu dönemde özlük haklarımız ile ilgili olarak Bakanlıklarımız üst düzey yönetimlerinden randevular talep edilmiş olup, konu titizlikle takip edilmektedir.

Ayrıca Çevre ve Şehircilik Bakanlığı binasında derneğimize yer temin edilmesi hususunda Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı ile görüşme gerçekleştirilmiş olup, konuya olumlu bakıldığı görülmüş ve konunun daha üst makamlara taşınarak en kısa sürede sonuçlandırılması amaçlanmaktadır.

Bunların yanı sıra bir süredir yürütülen çalışmalar neticesinde bazı kurum/kuruluşlarla görüşmeler sağlanmış olup, bu doğrultuda dernek üyelerimize temin edilecek sosyal ve ekonomik imkanların bir başlangıcı mahiyetinde avantaj, indirim vb. konularda anlaşmaya varılmıştır. Bu kapsamda protokol yaptığımız kurumlar ve üyelerimize sunulan indirimler şu şekildedir:

– Milli Eğitim Vakfı (MEV) Koleji : % 5
– Doğa Koleji : % 10
– Mektebim Okulları : % 10
– Medicana Hastanesi : % 15
– Koru Hastanesi : % 15
– Most Life Club (Kentpark AVM) : % 50 + 2 ay ücretsiz
– MAC (Panora AVM) : %10
– Ray Tamamlayıcı Sağlık Sigortası: Yetişkin 455 TL – Çocuk 530 TL (1 yıllık – yaptığımız görüşmeler neticesinde sigorta yaptırmak isteyen arkadaşlarımızın hızlı davranması önem arz etmektedir .)

Yeni eklenen avantajlar:
– Daruşşifa Kolejleri %10
– Sevgi Çınarı Anaokulu %15
– Utatil.com ekstra %5

Bazı kurumların dernek üyeliğine dair yazı istemesi nedeniyle, yukarıdaki hizmetlerden faydalanmak isteyen üyelerimizin Birim Temsilcileri veya Yönetim Kurulu ile irtibat kurması gerekmekte olup, söz konusu işlemler dernek üyeliğine dair verilecek bir yazı ile sağlanabilecektir.

Yönetim Kurulu olarak uzmanlığın kurumsallaşması, meslek mensuplarımızın menfaatlerinin en üst düzeyde korunması ve geliştirilmesi adına yapacağımız daha çok iş olduğunun farkında olarak, yaptıklarımızı yalnızca bir başlangıç olarak değerlendirmekteyiz. Bu doğrultuda, faaliyetlerimiz artarak devam edecek olup, siz kıymetli üyelerimizin de destekleriyle uzmanların her alandaki başarısına ve dayanışmasına hizmet eden imkânları geliştirmeye devam edeceğiz.

Saygılarımla,

Volkan POLAT
Yönetim Kurulu a.
Genel Başkan