Derneğimiz Yönetim Kurulu, yeni görev tebriği ve iyi dileklerimizin iletilmesi amacıyla  Sayın Mustafa ÖZTÜRK’ü makamında ziyaret etti. Görüşmeye Dernek Yönetim Kurulu adına; Genel Başkan Umut EKER, Genel Sekreter Erdem ERCAN, Eğitim İşleri Sekreteri Canan Esin KÖKSAL ve Yönetim Kurulu Üyesi Ufuk SAYIN katıldı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Orman ve Su İşleri Bakanlığı bünyesinde görev yapan uzman ve uzman yardımcılarının, birbirleri ile iletişiminin sürekliliğinin önemine vurgu yaparak, hem Derneğimiz faaliyetleri hakkında kısa bilgiler verilmiş, hem de yeni grevi dolayısıyla Sayın Öztürk’e iyi dileklerimiz aktarılmıştır.

Derneğimizin, teknik çalışmalar yanında yayın çalışmalarına devam ettiği belirtilerek üyelerimizin Bakanlık adına temsiliyetinin özellikle teknik anlamda önem taşıdığı tekrar vurgulanmıştır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde görev yapan uzman yardımcılarının yaklaşan tez teslim süreçleri hakkında bilgi verilmesinin ardından, Derneğimiz tarafından hazırlanan yönerge ile ilgili olarak, yönergenin resmileştirilmesi amacıyla çalışmaların ortaklaştırılması talebi iletilmiştir. Sayın Öztürk tarafından talebimiz olumlu karşılanmıştır.

Bununla birlikte, Bakanlık makamı ile Derneğimiz tarafından ortaklaşa hayata geçirilmesi teklif edilen eğitimler için Derneğimizin çalışma yapması istenmiştir.

Özellikle uzmanlığın kurumsallaşması doğrultusunda; başta mevzuat çalışmaları olmak üzere, eğitim ve diğer hususlarda destekleri talep edilmiştir. Görüşmede, karşılıklı iyi niyet ve işbirliği vurguları yapılmıştır. 2007 yılından bu yana konulara yakınlığı bilinen Sayın Öztürk, somut projeler ve tekliflere her zaman açık olduğunu belirtmiştir.