Derneğimiz Yönetim Kurulu, yeni görev tebriği ve iyi dileklerimizin iletilmesi amacıyla  Sayın İdris GÜLLÜCE’yi makamında ziyaret etti. Görüşmeye Dernek Yönetim Kurulu adına; Genel Başkan Umut EKER, Genel Sekreter Erdem ERCAN, Eğitim İşleri Sekreteri Canan Esin KÖKSAL, İletişim Sekreteri Yusuf AKÇA ve Yönetim Kurulu Üyesi Ufuk SAYIN katıldı.

Derneğimizin tanıtıldığı görüşmede, Derneğimiz faaliyetleri kısaca anlatılmış ve bu kapsamda hazırlanan broşür ve bilgi notları teslim edilmiştir. Derneğimiz yayın organının faaliyetlerinden de söz edilmiş ve bununla birlikte; hem Çevre ve Şehircilik hem de Orman ve Su İşleri Bakanlığı bünyesinde görevli uzman ve uzman yardımcılarından oluşan Derneğimizin, üst düzey yöneticilerin yeniden belirlendiği bu süreçte her türlü işbirliği ve göreve hazır olduğu vurgulanmıştır.

Yeni görevi nedeniyle oldukça yoğun bir ziyaret takvimi bulunan Sayın İdris Güllüce’nin, ziyaret kabülündeki hassasiyeti ve kapsayıcılığı dikkat çekmiştir. Liyakate önem veren Çevre ve Şehircilik Bakanı Güllüce, “özümüzde var olan alışkanlıklarımızın, Anadolu gelenekleri ve güncel bilgi ile birleştirilerek gelecek için etkin şekilde kullanılabileceği” yönünde  vurgularda bulunmuş ve bu hususların önemle takip edilmesi gerektiğini belirtmiştir.

Derneğimiz Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Güllüce ile yıl ortası itibariyle ikinci kez görüşme yaparak daha kapsamlı değerlendirmelere olanak sağlamayı planlamaktadır.